Dobra kuchnia to takie miejsce, w którym wszystko zawsze jest pod ręką. Naukowe słowo określające taką sytuację to ergonomia.

Tłumacząc szerzej to pojęcie, ergonomia to nauka o przystosowaniu przestrzeni wokół człowieka tak, by była ona dla niego jak najbardziej funkcjonalna i użyteczna. Aby zrealizować jej założenia, najważniejszy jest zazwyczaj wybór mebli kuchennych na wymiar.

Każda kuchnia jest inna

Nie ma możliwości, by inne meble niż meble kuchenne na wymiar były dla nas tutaj dobrym rozwiązaniem. Pod uwagę trzeba bowiem brać dwa elementy.

Po pierwsze, meble na wymiar muszą być dostosowane do pomieszczenia, w którym będą się finalnie znajdować. Każde pomieszczenie jest trochę inne i inaczej trzeba będzie zagospodarować jego układ oraz wszelkiego rodzaju szafki, schowki i inne zakamarki.

Po drugie, każdy kucharz jest inny. Nasza rodzina będzie potrzebowała zupełnie innych mebli na wymiar niż rodzina, która mieszka w takim samym budynku i ma mieszkanie o takim samym układzie, ale o zupełnie innym wykorzystaniu danej powierzchni.

Są to kwestie bardzo osobiste i często związane nawet ze szczegółami tak pozornie nieistotnymi, jak nasze zwyczaje i przyzwyczajenia.

Mając na uwadze to, że meble wykonane na miarę naprawdę nie są znacząco droższe od tych produkowanych masowo, nie należy się decydować na standardowe wyposażenie dostępne w marketach.

 

ergonomia w kuchni, meble kuchenne na wymiar, meble na wymiar, produkcja masowa, standardowe wyposażenie