Prawie wszyscy detaliści oferują konsumentom karty podarunkowe jako sposób na robienie zakupów lub obdarowanie pieniędzmi przyjaciół, zarówno w wersji online jak i cegiełek. Istnieją dwa rodzaje kart podarunkowych – fizyczne i cyfrowe (karty e-podarunkowe) i każdy ma wiele funkcji i korzyści.

Cyfrowe konta mają funkcje, które pozwalają użytkownikom drukować karty podarunkowe z urządzeń cyfrowych, takich jak smartfon czy komputer, a następnie wymieniać je w punktach stacjonarnych lub wydawać online za pomocą aplikacji lub strony internetowej.

Jakie są plusy kart podarunkowych?

Ogólnie rzecz biorąc, karty podarunkowe mogą być dobre dla tych, którzy obawiają się utraty pieniędzy. Wymiana walut w serwisie jakim jest kantor online jest bezproblemowa. Cyfrowe karty podarunkowe nie są generalnie wymienialne, ale bardzo trudno je stracić. Fizyczne karty podarunkowe zwykle muszą być zarejestrowane, aby zapewnić poziom ochrony w przypadku ich utraty.

Po ich zarejestrowaniu większość można łatwo wymienić. Kurs walut online jest niezwykle korzystny. Karty są też przydatne do kontrolowania i monitorowania wydatków młodszych klientów przez ograniczenie ilości i miejsc, w których karta może być używana. Można dzięki nim też zrobić świetny prezent.

Jakie są minusy kart podarunkowych?

Wspólnym problemem dla wszystkich kart podarunkowych, zakupionych w różnych nominałach jest to, że po dokonaniu zakupów mogą pozostać niewielkie salda, o których konsumenci albo zapominają, albo których nie mogą użyć. Waluty online to bardzo ciekawa opcja, dla tych osób, które cenią wygodę. Detaliści uznali ten trend i wykorzystali go, aby uzyskać dodatkową wartość z kart podarunkowych.

Ta korzyść, oprócz wygodnych aspektów, jakie zapewniają karty i fakt, że pozwalają detalistom na wcześniejsze zarabiania, stanowią zachętę dla firm do rozszerzania programów kart podarunkowych. Ważne jest, aby konsumenci śledzili salda kart podarunkowych i sprawdzali wszelkie nieoczekiwane sytuacje, które mogą się pojawić.

Wymiana walut online jest bardzo szybka i prosta. Większość kart podarunkowych nie ma limitów czasowych. Niektóre z nich pozwalają konsumentom na przeładowanie, dzięki temu niewielkie salda się nie pojawią. Zdarzają się jednak czasami opłaty, związane z takimi transakcjami.

Karty do ponownego ładowania mogą również zawierać opłaty miesięczne. Przedpłacone karty kredytowe, karty debetowe i karty podarunkowe, które można ponownie załadować, oferują zwykle lepszą wartość niż karty podarunkowe przeznaczone dla sprzedawców detalicznych.

 

Ekonomia i Biznes karty podarunkowe, kurs walut online, waluty online, wymiana walut, wymiana walut online